Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
10.07.2018

Зігріті твоїм теплом

Як ми повідомляли, у суботу, 7 липня, відбулася 55 традиційна зустріч випускників НТУ «Дніпровська політехніка».

Серед складнощів нашого життя є світлі й незабутні моменти. Випускникам колишнього гірничого, що сьогодні має нову перспективну назву, – НТУ «Дніпровська політехніка», їх щороку дарує рідна альма матер. 

Географія прибулих – всесвітня: Україна, Німеччина, Франція, Ізраїль, Австрія, ближнє зарубіжжя. 
Вся панорама зустрічі практично неосяжна, цікава, яскрава і по-домашньому тепла.

У кожного курсу, групи – свої улюблені місця. Неподалік від пам’ятника Ломоносову зібралися випускники курсу ГІ-93 (гірничого факультету) Анатолій Дудля, Олександр Григорчук, Олександр Поліщук, Андрій Колесник, Вадим Терентьєв – всього 30 людей! 

Навколо міцні обійми, гарячі потиски рук – море радості. Це ще одна численна група ГІ-70, серед якої знайомі обличчя тих, хто упродовж чотирьох десятиліть майже щороку приїздить у рідні університетські пенати, – Олег Орлов з м. Арль (Франція), Віктор Северенчук з Олександрії, Валерій Савченков з Червонограда, Володимир Мінка і Володимир Чабаненко з Добропілля й співробітник університету, організатор потоку Іван Іонкін.
Згадують найкращі роки життя і свого декана М.Г.Ріппа випускники ММФ 1968 року Єлизавета Попова, Віра Кияшко, Олександр Черняков.

Рухаємося ще до одного цікавого куточка – біля фонтану. І знову знайомі обличчя. Це випускники гірничого Леонід Всеславський, заступник генерального директора театру опери та балету м. Дніпра, і Володимир Горбач, випускник 1974, який вже понад 40 років є незмінним учасником всіх концертів вокального чоловічого колективу нашого університету «Обертон». До речі, наші обертонів ці порадували учасників зустрічі-2018 своїм прекрасним співом.

Всього чотири роки тому закінчили геологорозвідувальний факультет Оксана Смоляр, Аліна Костогриз і Марія Уразка. «Сюди ми приходимо з великим задоволенням, бо тут пройшли найкращі роки нашої юності. Для нас гірничий – це найкращі викладачі: М. Рузіна, Ю. Хоменко, Москаленко, наш декан В. Приходченко, викладач математики В. Сторчай. Наш університет це – найкрасивіша будівля в місті, це – найсмачніша їдальня. І головне – найкращий ректор у світі, – діляться дівчата й одночасно рухаються назустріч Геннадію Григоровичу Півняку, щоб сфотографуватися разом з ним». 

55 років – не лише знакова загальноювілейна цифра зустрічі, а й окремо важлива для випускників 1963 року, серед яких навчався найдосвідченіший ректор в Україні, академік НАН України Г.Г. Півняк. Його вітальне слово, щире, відверте й водночас пронизане світлим гумором. «Ми рухаємося, вдосконалюємося. Тому нова назва гірничого Дніпровська політехніка – це нові крила, нові можливості для студентів. Ми відкриваємо 20 нових спеціальностей, нам вдалося зберегти військову кафедру, створити науково-освітній інститут природокористування… Ми щиро вдячні всім нашим випускникам, які своєю сумлінною працею прославляють наш університет, завдяки кому йдемо назустріч його 120-річчю…».

Офіційна частина зустрічі продовжилася у культурно-освітньому центрі університету і залишила незабутні враження у присутніх. Унікальні відео і фото у супроводі проникливої і хвилюючі поезії Віталія Сафонова, присвяченої гірничому нікого не залишили байдужим, як і звернення до випускників ДГІ, НГУ – НТУ «Дніпровська політехніка» 99-річного дніпровського поета Миколи Миколаєнка. Зазначимо, що з року в рік набуває нового креативного змісту режисура зустрічей під керівництвом і за участю виконавчого директора Асоціації випускників Едуарда Шляхова. 

А потім були вручення пам’ятних знаків: «Найстарішому випускнику зустрічі» (ним виявився шановний Юрій Павлович Буліч, якому невдовзі виповнюється 95!); «За міцний зв'язок з університетом», «За відданість гірничій справі», «Кращий розвідник надр»...

За словами випускника 1963 року Віталія Бровченка, «сьогоднішня зустріч – священний оберіг для нас». І хоча невмолимий час не зупиняється, та на віки залишається радість і тепло цих зустрічей, глибока вдячність величним стінам і щирим серцям викладачів за знання і любов до життя, за збереження традицій, які унікально поєднуються з ритмом сучасності.
ІАЦ НТУ «Дніпровська політехніка»
Відеостудія «Юність»


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт