Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
12.11.2018

Диктант єдності писали в науковій бібліотеці Дніпровської політехніки

9 листопада наша країна святкувала День української писемності та мови, започаткований Указом Президента України 6 листопада 1997-го. Цього дня кафедра філології та Центр культури української мови ім. О. Гончара НТУ «Дніпровська політехніка» організували написання Всеукраїнського диктанту єдності. Це урочисте дійство вперше відбувалося у трьох локаціях, одною із яких стала наукова бібліотека нашого вишу. 

Напередодні свята стіни викладацької читальної зали наукової бібліотеки та навколишнього простору прикрасили плакатами-ілюстраціями на тему «Говори українською!» та привітаннями зі святом. Кетяг червоної калини з осіннім листям, старовинний вишиваний рушник, Петриківська таріль прикрасили столик і створили додатковий святковий акцент цього дня. 
Як провідний фахівець Центру напередодні я виступила на обласному радіо із закликом до письменників, громадських діячів та всіх бажаючих взяти участь разом з гірниками у написанні диктанту національної єдності. Об 11.10. 9 листопада світлу читальну залу заповнили студенти, працівники бібліотеки, гості. Свято відкрив директор наукової бібліотеки, доцент кафедри філології та мовних комунікацій НТУ «Дніпровська політехніка» Геннадій Анатолійович Онищенко. Він привітав присутніх з участю у написанні диктанту і наголосив, що це не офіційний, казенний іспит з метою перевірки знань, а скорше урочисте дійство, яке дарує відчуття причетності до національної єдності. 
Я у своєму слові згадала, що за православним календарем 9 листопада ми вшановуємо пам’ять Преподобного Нестора-Літописця (послідовника праотців слов’янської писемності, рівноапостольних Кирила і Мефодія), прабатька української писемності і мови, першого українського праписьменника, автора «Повісті минулих літ». А також пояснила, як заповнити анкету учасника, і що роботи буде зашифровано, тож при перевірці диктантів особа учасника буде анонімною. 
За головним «пультом» зв’язку сиділа працівник бібліотеки Тетяна Недайвода, яка вправно керувала процесом, забезпечила радіотрансляцію із Києва. Написання відбулося у спокійній, академічній атмосфері. Хоча деякі з учасників зізналися пізніше, що хвилювалися, адже писали диктант вперше. 

Перевірка диктантів відбудеться публічно, у Центрі (ауд.57), сьогодні,12 листопада, о 13.00., після чого можна буде отримати свою перевірену роботу на кафедрі філології. 

Дякуємо всім учасникам урочистого дійства! 
ВІДЧУВАЙМОСЯ ЄДИНОЮ УКРАЇНСЬКОЮ РОДИНОЮ!


Леся Степовичка,
провідний фахівець Центру культури української мови ім. Олеся Гончара


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт