Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
14.11.2018

Наша сила в єдності

«Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні» – слова, що прозвучали в диктанті національної єдності з нагоди Дня української мови і писемності, насправді об’єднали усіх шанувальників рідного слова. Диктант писали студенти й викладачі Дніпровської політехніки разом з творчою інтелігенцією міста. 

У Центрі культури української мови імені Олеся Гончара, студентських аудиторіях, викладацькій читальній залі університету панувала атмосфера радісного хвилювання від очікування зустрічі зі словом, явленим у тексті радіодиктанту з промовистою назвою «Крила України». 
Родзинкою диктанту стало його символічне продовження, запропоноване викладачами кафедри філології та мовної комунікації. 
Вслухалися, ретельно виписували кожне слово, розмірковували над розділовими знаками. І ось маємо результат спільної роботи 377 учасників диктанту. 
Двері Центру культури української мови були відчинені навстіж. Перевіряли разом.
До перевірки робіт долучились 45 осіб – студенти, викладачі, співробітники і навіть ліцеїсти. 
Серед написаних робіт – жодної з оцінкою «незадовільно». 
Виявлено п’ятнадцять робіт, написаних бездоганно. 

Переважна більшість учасників припустилась незначних пунктуаційних помилок. Усім нам треба звернути увагу на вставні конструкції, на речення, ускладнені прикладками, неповні речення тощо. 
Варто пам’ятати, що українська орфоепія має свої особливості. Наприклад, дієслово «очищаєшся» при вимові звучить [очишчайес’:а]. 
Траплялися поодинокі випадки вживання російських «И», «Ы» замість українських «І» , «И».

Загалом хочеться відзначити, що цьогоріч диктант написали краще за попередній. Грамотність співробітників «Дніпровської політехніки» зростає. 
Текст диктанту був цікавим, наповненим любов’ю до України й до людей. 
Тож насправді: «Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!» 


Творчий колектив кафедри філології та мовної комунікації 

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт