Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
16.11.2018

Стань студентом на один день

У цей по-осінньому прохолодний день майбутні випускники долучилися до проекту «Студент на один день», запропонованого викладачами кафедри філології та мовної комунікації. 

Унікальну можливість стати першими учасниками використали старшокласники Павлоградської загальноосвітньої середньої школи № 9 (директор Аліса Вікторівна Рябова) .

«Відчуй себе студентом Дніпровської політехніки», – з такими словами звернулися викладачі кафедри філології та мовної комунікації до своїх майбутніх потенційних вступників – учнів Павлоградської школи № 9. 
За словами першого проректора Олександра Азюковського, навчання в університеті почесне, а ще незвичайно цікаве. Випускник «Дніпровської політехніки» може навчатися за кількома освітньо-професійними програмами, має можливість отримання подвійних дипломів. 

Директор Інституту гуманітарно-соціальних наук Сергій Грищак розповів про важливість і перспективи навчання в Дніпровській політехніці. Актуально й престижно обрати спеціальність гуманітарного спрямування. 
«Підготовка фахівців за напрямом підготовки філологія сьогодні є особливо значущою у час, коли йдеться про вивчення української мови і літератури. Без висококваліфікованих спеціалістів у галузі української філології неможливе майбутнє нашої держави», – зазначила Світлана Ігнатьєва, завідувач кафедри філології та мовної комунікації. 
Старшокласники мали унікальну можливість ближче познайомитись з особливостями студентського життя, познайомитись з першим проректором НТУ «Дніпровська політехніка» Олександром Азюковським, зустрітися з директором Інституту гуманітарно-соціальних наук Сергієм Грищаком, поблукати коридорами найстарішого вишу Придніпров’я, побачити на власні очі «малахітове диво», що зберігається у музеї геології, побувати у книгосховищі науково-технічної бібліотеки університети й у залі найстарішої книги, а ще посмакувати у студентському буфеті…

І все це за один день. А щонайважливіше, відчути себе повноправним студентом. Бо ж лекції ніхто не відміняв. 
Окрім традиційного спілкування з викладачами і студентами, старшокласникам запропонували відвідати заняття.
У рамках зустрічі майбутнім вступникам було запропоновано бліц-лекції з провідними викладачами кафедри філології та мовної комунікації:
«Усна народна творчість» – професор Біляцька В.П.
Орфографічного практикуму – викладач Чумак О.Л.
Культура усного спілкування – старший викладач Костюк Н.Г.
Чеської мови – доцент Саїк А.В.
Заняття були цікавими й пізнавальними. Інтерактивні ігри, запитання-відповіді, скоромовки й несподіване занурення в історію літератури… Старшокласники ближче познайомилися із особливостями студентського життя й організацією навчального процесу у вищій школі.

Сподіваємося, це допоможе випускникам школи розібратися у вирі тих спеціальностей, які пропонує сьогодні вища школа. 


Частина друга

Студентський квест для «Студентів на один день»

Незабутньою стала зустріч зі студентом-магістрантом з далекої Анголи, жваве спілкування з ним. Вірш про свою кохану дівчину, яка чекає на нього в Анголі прочитав студент Томаш Говея (доцент Валентина Луценко)

У житті кожної людини бувають складні моменти. Але надія на краще завжди є! Не треба ніколи здаватися, а твердо вірити в себе і йти вперед, незважаючи ні на що. Саме про це була музична композиція «Прірва», представлена Катериною Бакуленко й Іриною Білою (група 075-18-1). Сценічний рух, пластика, жести, міміка – це той неймовірний емоційний сплеск, який подарували виконавці глядачам.
Студентка факультету інформаційних технологій Настя Рейс (група 124-18-1) розповіла про своє захоплення літературою. Героєм її оповідання став монах, який по-філософськи роздумує про добро, про ставлення людей до життя і навколишнього світу. Своєрідне поєднання літератури з філософією буття змусило школярів замислитись.
Директор Центру культури української мови імені Олеся Гончара Ірина Цюп’як разом з студентами групи, що навчаються за освітньо-професійною програмою 035.01 – українська мова і література порадували присутніх акторською майстерністю. Вони показали уривок з п’єси І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Гра філологинь оживила образи повісті. Повість класика була представлена по-новому: тут і Вівдя (Дарина Полтавська) , і Химка (Катерина Панченко), і Олена Головківна (Вікторія Челнокова), й Одарка (Владислава Лобанова), і Ганна (Вікторія Давідян). Найбільш майстерною видалася гра Ауріки Доброуменко (Мотря) і Насті Новосьолової (Кайдашихи). А Ярослав Грецький (Лаврін) виявив справжні акторські здібності. Не завадили грі навіть чоботи, менші за розміром. А допомогли нашим студентам у постановці п’єси професійні актори : родина Великих – Борис та Ангеліна. 

Кожен, хто брав участь у проекті «Студент на один день» повіз додому не тільки теплоту сердець великої студентської політехнічної родини, а й зрозумів, що тільки занурившись в реальність можна зважено оцінити свої можливості і зробити правильний вибір – стати студентом найстарішого вишу Придніпров’я – Національного технічного університету «Дніпровської політехніки».


Кафедра філології та мовної комунікації 

До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт