Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
30.01.2019

Якість освіти – це якість життя

Сьогодні, 30 січня, у НТУ Дніпровська політехніка відбувся семінар «Якість вищої освіти: сучасне розуміння та український контекст». Вже другий день поспіль президент міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», професор Варшавського університету Тарас Володимирович Фініков дивує невпинним потоком актуальної інформації.

Тарас Володимирович розпочав семінар з лозунгу, що висить на вході до африканського університету Stellenbosch University (ПАР): 
«Знищення будь-якої нації не вимагає атомних бомб або використання ракет далекого радіусу дії. Вимагається лише зниження якості освіти та дозвіл студентам для обману на екзаменах.
Пацієнти помирають від рук таких докторів. Будівлі руйнуються від рук таких інженерів. Гроші губляться в руках таких економістів та бухгалтерів. Справедливість втрачається в руках таких юристів та суддів.
Крах освіти – це крах нації».

У своїй доповіді лектор розповів про те, чому саме якість так важлива, розкрив сутність поняття «якості» та його генезу в сфері вищої освіти. Тарас Володимирович також, зокрема, торкнувся тем щодо системи забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти та наукового дослідження і практики контролю якості в українській вищій школі. 
Присутні співробітники Дніпровської політехніки та гості з українських університетів, відповідальні за організацію акредитації та внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, жваво обговорювали важливі теми, а запитань пролунало безліч.
 


Фото Микити Скрипниченка, відеостудія «Юність» 

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт