Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
14.05.2019

Рarlez-vous français?

Один з наймолодших мовних центрів нашого університету – Українсько-французький центр мови та культури (УФЦМК) має цінні напрацювання і перспективи.

Діяльність УФЦМК спрямована на поширення серед студентів, аспірантів, молодих вчених та співробітників НТУ “Дніпровська політехніка” інформації щодо можливостей співпраці з ВНЗ Франції та інших франкомовних країн. Основні формати співпраці, що надає Центр, це навчання у магістратурі для студентів, навчання за програмою подвійної аспірантури для аспірантів та короткострокові стажування для вчених. У кожному із зазначених форматів Центр має приклади успішної реалізації проектів, що стали прецедентами для нашого університету.

УФЦМК надає предметні консультації щодо налагодження українсько-французького співробітництва із закладами вищої освіти Франції: Університет міста Пуатьє, Університет міста Страсбург, Університет міста Ліль, Університет міста Шамбері, Університет Канн-Нормандія.

За минулий рік завдяки безпосередньому сприянню команди Центру доцент кафедри загальної та структурної геології Д.В Приходченко. пройшов двомісячне стажування у провідній геотуристичній лабораторії Франції в університеті Savoie Mont Blanс (Франція); студент геологорозвідувального факультету Гура Денис отримав стипендію від уряду Франції для навчання у магістратурі університету Lille1 (Франція); асистент кафедри загальної та структурної геології Є.В. Солдатенко захистила дисертацію в Університеті міста Пуатьє й отримала диплом PhD з Наук про Землю.

Одним з напрямків діяльності Центру є надання послуг з вивчення французької мови, навіть починючи з нуля. Сьогодні в Центрі діють дві постійні групи з вивчення французької мови. Зі слухачами мовних курсів працюють висококваліфіковані викладачі та запрошені ментори, які володіють високим рівнем знань, розробляють сучасні методики, використовуючи нові технології викладання мови.

УФЦМК бере активну участь у популяризації французької мови в м. Дніпро. За навчальний рік команда Центру проведела понад 10 культурно-освітніх зустрічей та майстер-класів з вивчення французької мови. Працівники Центру є співорганізаторами французької секції міжнародної студентської конференції “Розширюючи обрії”, що проходить щороку на базі кафедри іноземних мов.

Особисто директор УФЦМК Євгенія Солдатенко плідно співпрацює з Французьким інститутом в Києві, а також із посольством Франції в Україні. Завдяки цьому відбулося її стажування з підвищення кваліфікації в Кампус Франс Україна й отримано сертифікат, що надає УФЦМК статус “Інформаційного пункту Campus France”.
Знімок екрана  о 12.01.22.png

У травні 2018 року Центр ініціював й організовав візит професора Університету міста Пуатьє А. Ель Альбані до НТУ “Дніпровська політехніка”, який провів лекцію з Наук про Землю для студентів та викладачів університету, став спікером дискусійної платформи для аспірантів та молодих вчених.

Влітку Українсько-французький центр планує проведення додаткових занять для слухачів різних рівнів, розмовні клуби з носіями, а також інтенсивні курси. Слідкуйте за інформацією:


ІАЦ НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт