Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
12.08.2019

Експедиція до токівських гранітів

Днями завершилася спільна українсько-польська експедиція з вивчення історії гірничих розробок токівських гранітів. Команда у складі зав. кафедри загальної та структурної геології НТУ "Дніпровська політехніка" Сергія Шевченка, ад’юнкта кафедри геології і мінеральних вод ТУ «Вроцлавська політехніка» Павла Загожджона і наукового співробітника тієї ж кафедри Катажини Загожджон дослідила понад 20 гірничих виробок, датованих кінцем 19 – серединою 20 сторіччя, у середній та передгирловій (мальовничий каньйон) частини річки Кам’янка в районі с. Токівське. 
5.jpg4.jpg 
Розмах робіт на обох берегах річки вражає. Камінь брали як для виготовлення штучних виробів (гармани для обмолоту пшениці на току – звідки і назва багатьох населених пунктів у цій місцевості, жорна, блоки для фундаментів), так і попросту бутового каміння, або ж величезних брил для постаментів або пам’ятників.  
3.jpg
Один з діючих сучасних кар’єрів – «Київський» – вразив розмахом робіт і потужностями з видобутку блочного граніту – одного з кращих в Україні. Здійснені дослідження потребують опрацювання, після чого, сподіваємося, побачать світ відповідні публікації у вітчизняних та іноземних фахових виданнях, будуть підготовлені нові маршрути для спільних геологічних практик студентів обох університетів, а також геотуристичні маршрути для всіх зацікавлених цією мальовничою місцевістю.  
1.jpg
Висловлюємо подяку керівництву університету в організації експедиції і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з колегами з ТУ «Вроцлавська політехніка». 

Колектив кафедри загальної та структурної геології

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт