Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
02.12.2019

ЄВРОМОВИ-2019 Інновації – в мову

Внесення інновацій, сприяння розвиткові методів вивчення іноземних мов – головна мета Міжнародної науково-практичної студентської конференції, присвяченої Європейському дню мов. У конференції взяли участь більше 100 студентів багатьох навчальних закладів з Дніпра (Дніпровський національний університет ім. О.Гончара, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Університет імені Альфреда Нобеля, Університет митної справи та фінансів), а також з Мелітополя, Кривого Рогу, Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Києва (Національний авіаційний університет). У числі учасників і студенти НТУ «ДП» з Марокко та Сенегалу.

Утретє учасниками конференції стали учні зі спеціалізованої школи №7 з поглибленим вивченням іноземних мов та КЗО «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр корекційної роботи та інклюзивного навчання». З цими школами кафедру перекладу пов'язує багаторічна співпраця, в рамках якої регулярно проводяться відеоконференції з викладачами іспанської мови з Іспанії, студенти кафедри ведуть гуртки іспанської мови і проводять позакласні заходи. Викладач цього ресурсного центру М.В. Федорович провела майстер-клас на тему « Специфіка навчання дітей з особливими потребами».

Учасники мали змогу приготувати доповіді на важливі для світу лінгвістики теми і, звичайно, використати на практиці знання іноземної мови. Роботи студентів українською, англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами охопили широкий спектр проблем: різноманітні аспекти філологічних досліджень, галузевого науково-технічного перекладу, комп’ютерних наук та інноваційних технологій.

На конференції виступили проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Ю.Т. Хоменко, директор Інституту електроенергетики профессор О.Б.Іванов, завідувач кафедри перекладу Т.Ю. Введенська. Розповідаючи про свій цінний досвід, вони наголошували на тому, що у сучасному світі знання іноземних мов чи не найважливіша складова досягнення успіху в житті людини.

Справжньою родзинкою конференції став майстер-клас випускника університету Кембриджа Пола Бредбієра про чудовий світ птахів України.

Уперше працювала окрема секція французької мови, яку модерувала Евгенія Солдатенко, директор французького простору НТУ «ДП». Ось її пост з ФБ: «Сьогодні вперше модерувала секцію французької мови на щорічній міжнародній конференції "Eurolanguages 2019".
Дякую кафедрі перекладу та особисто Tetiana Vvedenska за таку чудову можливість. Шість доповідей, шість маленьких історій про навколишнє середовище та необхідність діяти, про погані звички, про історію програмування, про ономотопію та марокканську мову Darija. 

Хтось зробив свою першу доповідь французькою, вивчаючи мову всього 3 місяці(!), хтось розширив свої можливості та вийшов із зони комфорту, для когось це стала чергова конференція, що поповнила науковий доробок!

Французька мова в НТУ "Дніпровська політехніка" - Dnipro University of Technology є і впевненно рухається вперед, охоплюючи все більше спеціальностей та натхненних студентів.
Французька мова - це наш з вами додатковий інструмент, який можна і треба застосовувати у різних сферах!

Щаслива бути в цьому процесі, проживати його разом зі студентами та робити свій посильний внесок у спільну справу!
Такі заходи, як ця конференція, мають неабияке значення для розвитку нашого світогляду. А це справді є дуже важливою частиною успіху в житті кожної людини».


Інформація кафедри перекладу

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт