Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
25.06.2020

Томографія прийшла і в геологію

Червень – найвідповідальніший час для майбутніх бакалаврів. Сьогодні, 25 червня, студенти-геологи НТУ «Дніпровська політехніка» підтверджували свій кваліфікаційний ступінь бакалавра. 
11 (1).JPG
У нашому університеті винайшли інноваційну методику геологічної томографії. Її розробили в лабораторії оцінки якості природних матеріалів викладачі кафедри загальної та структурної геології, а також кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин: Юрій Хоменко, Дмитро Хоменко, Наталя Хоменко
10.JPG
Нова методика пройшла апробацію в дипломній роботі студентки 4 курсу Єлизавети Бодряго. Вона створила об'ємну 3- D модель кам’яної сфери. Ця модель дозволяє вивчати просторовий розподіл мінералів, акцессоріїв та тектонічних порушень пошарово і в об’ємі. 
2.JPG10 (1).JPG
Така методика буде актуальна при пошуку і розвідці родовищ корисних копалин. Сутність методики полягає в відборі орієнтованого в просторі зразка керну, його перетворення у сферичний лабораторний препарат, пошарове зрізання, фотофіксація отриманих площин, комп’ютерна обробка світлин, внесення їх до програми моделювання, маркування компонентів і остаточне створення оцифрованої об’ємної моделі. В комп’ютерній моделі можливо спостерігати будь-який компонент окремо. 
6.1.JPG6.1.1.JPG
За інформацією кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт