Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
12.11.2020

Професійний розвиток викладачів Центру німецької мови

Осінь. Навчальний рік у розпалі. Викладачі «Українсько-німецького культурного центру» при НТУ «Дніпровська політехніка» натхненно працюють зі слухачами курсів, допомагають їм крок за кроком долати вершини такої складної, але такої чудової німецької мови.

Мета і бажання кожного викладача Центру – навчити своїх учнів якомога краще опанувати усі мовні компетенції: розуміння почутого та прочитаного, а найголовніше письмо та говоріння. Особливістю викладання на наших мовних курсах є комунікативна методика. Вона надає можливість слухачам курсів використовувати іноземну мову як рідну: для комунікації один з одним та зі світом за допомогою обміну письмовою чи усною інформацією у різних сферах життя, для особистого спілкування.

Над досягненням вищезгаданої мети та створенням необхідних умов працюють викладачі Центру німецької мови. Надійний та незмінний помічник у цих завданнях – Goethe-Institut в Україні. Завдяки співпраці з цією освітньо-культурною організацією наш Центр отримує навчально-методичну літературу. Також викладачі мають можливість постійно підвищувати свою професійну кваліфікацію на різноманітних курсах та семінарах уже багато років. 

Незважаючи на дистанційну роботу, 11 та 12 листопада відбулося два семінари на тему «Планування заняття» у форматі blended learning (змішане навчання). Спочатку викладачі проходили онлайн-навчання з особистою присутністю на платформі Zoom, а потім виконували завдання на спеціальній навчальній платформі Goethe-Institut Lernplattform. Крім працівників нашого Центру в заході взяли участь колеги з Ужгорода та Львова. На семінарах йшлося, зокрема, про фази заняття, навчальні глобальні цілі та цілі, їм підпорядковані. Також дізналися про вправи та завдання, які допоможуть учням досягнути поставлених цілей і про методико-дидактичні принципи, на яких має будуватися вдале, успішне заняття. Учасники семінарів отримали сертифікати. 
    
 
Мовні центри (німецькою Sprachlernzentren, SLZ) з багатьох міст України, які співпрацюють з Goethe-Institut в Україні становлять цілу мережу. Завдяки участі у навчально-методичних семінарах або курсах викладачі центрів знайомляться та обмінюються досвідом. Дуже приємно приїхати на семінар або зайти у віртуальний клас та побачити знайомі обличчя.

«Українсько-німецький культурний центр» при НТУ «Дніпровська політехніка» висловлює подяку Goethe-Institut в Україні за ці приємні відчуття і за сприяння в професійному зростанні. Також від імені усіх колег Центру хотілося б щиро подякувати за нові знання та ідеї висококваліфікованим керівникам семінарів, працівникам центрів вивчення мови, Андрію Цісарю з Луцька та Ользі Ріхтер із Запоріжжя

Дякуємо усім колегам за чудову співпрацю!


Ірина Яременко, організаційний керівник, директор Центру німецької мови у Дніпрі
Вікторія Мироненко, викладачка Центру німецької мови у Дніпрі

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт