Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
04.02.2022

Азербайджанська дипломатія

Студенти та викладачі Дніпровської політехніки ознайомилися ще з однією цікавою сторінкою Азербайджану – дипломатією та міжнародними відносинами. Проректор ADA University (Азербайджан) Фаріз Ізмаілзаде зробив цікавий екскурс в економіку й політику своєї країни.

DSC05450.jpg

 Азербайджан географічно знаходиться на межі Європи й Азії і завжди був важливим транспортним коридором. Свого часу тут проходив знаменитий шовковий шлях, яким каравани доставляли товари у різні кінці світу. Згодом, коли на території країни знайшли величезні поклади нафти й газу транспортним проектам приділялася велика увага. Азербайджан став основним енергетичним виробником початку 20-го століття. Майже, половина нафти добувалась у Баку. Фаріз Ізмаілзаде з гордістю продемонстрував карту основних енергетичних транспортних трубопроводів, побудованих за роки незалежності, які постачають паливо в Європу.

DSC05326.jpg

Каже – Азербайджан відкритий для співпраці. В Україні їх цікавить досвід компаній у галузі новітніх технологій, машинобудування, сільського госполарства. Фаріз Ізмаілзаде говорить, - Україна – добрий сусід і стратегічний партнер.

DSC05730.jpg

 Історії країн схожі укріпленням незалежності і збереженням цілісності держав. Одним із пріорітетів внутрішньої політики Азербайджану, за словами Фаріза Ізмаілзаде, – є створення атмосфери доброзичливості, діалогу між різними національностями і релігіями. Впроваджується модель толерантності та мультикультуралізму, яку могли б наслідувати й інші країни, де є релігійні війни. До речі, Азербайджан перша країна мусульманського світу, де жінки отримали право голосу під час політичних процесів.

DSC05403.jpg

 Фаріз Ізмаілзаде запросив студентів Дніпровської політехніки до участі в проектах, які реалізує ADA Universit. Зокрема, це магістрська програма, якою передбачено безплатне навчання, проживання і стипендія. Літні школи, - короткострокові 2-3-и тижневі курси і дослідні проекти за грантами на 2-3 місяці. Університет не великий - 2900 студентів, але навчання динамічне, всі програми викладаються англійською мовою. Є студенти з 40 країн, діє багато обмінних програм.

DSC05671.jpg

 Студенти Дніпровської політехніки цікавилися в проректора ADA Universit особливостями азербайджанської дипломатії, як позначається на розвитку економіки пандемія через короновірус, як проходить навчання в університеті і звичайно ж, студентським самоврядуванням. Геннадій Онищенко, директор Українсько-Азербайджанському культурно-діловому центру подякував Фарізу Ізмаілзаде за цікаву і змістовну розповідь, бо такі зустрічі важливі для університету. Артем Павличенко, перший проректор наголосив на важливості обміну досвідом між країнами. Такі екскурси є черговим кроком до співпраці.

DSC05421.jpg

Пресцентр НТУ "Дніпровська політехніка"

Фото - кіностудія "Юність"


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт